Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 17 maja 2024 05:28

Artykuły

ODZNACZENIA I ZEGARKI DLA PRACOWNIKÓW HUTY MIEDZI GŁOGÓW

Wczoraj w Hucie Miedzi Głogów odbyła się akademia z okazji Dnia Hutnika. Prawie siedemdziesiąt osób otrzymało odznaczenia i pamiątkowe, jubileuszowe zegarki.

14.05.2024 13:09
MARATON Z WIEDZY ÓSMOKLASISTÓW

Dziś o godz. 9:00 rano ponad 200 tysięcy uczniów z ponad 11 tys. szkół podstawowych rozpoczęło test ósmoklasisty. Podejście do każdego z trzech egzaminów ósmoklasisty jest obowiązkowe. Wynik nie wpływa na ukończenie szkoły podstawowej, ale ma znaczenie w procesach rekrutacyjnych do szkół średnich.

14.05.2024 12:41
POLKOWICZANIE PRZEKAZALI NAJCENNIEJSZY DAR

Krwiobus, czyli mobilny punkt poboru krwi zaparkował przy Centrum Piknikowym na osiedlu Polanka w Polkowicach. Przedwakacyjną akcję zbiórki krwi zorganizował Klub HDK PCK im. „Miedzianej Kropli Krwi” przy oddziale ZG „Rudna”.

14.05.2024 11:19
STRZAŁA KUPIDYNA PO RAZ DRUGI W GŁOGOWSKIM TEATRZE

Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie zaplanował w miniony weekend dwa spektakle. Jeden z nich to Strzała Kupidyna, komedia w wykonaniu grupy teatralnej ToSzczeKa, która zgromadziła tłumy w sali teatralnej.

14.05.2024 11:11
(NIE)SKUTECZNOŚĆ ZADECYDOWAŁA. GÓRNIK – PNIÓWEK 1:1

Górnik prowadził grę i dominował od początku meczu. W pierwszej połowie nie udało się jednak przekuć przewagi na gola. Zielono-czarni zrobili to w 57.minucie, a po niej nadal atakowali bramkę Pniówka. Odpowiedź przyszła niespodziewanie za sprawą rzutu rożnego. Trener Enkelied Dobi bardzo żałuje tego remisu i mówi o sportowej złości całego zespołu.

14.05.2024 10:47
SZYDŁO: NIECH ŻYJE HUTNICZY STAN!

W Centrum Kultury Muza odbyła się uroczysta Akademia Hutnicza, podczas której zasłużonym pracownikom wręczone zostały odznaczenia państwowe i wyróżnienia jubileuszowe.

13.05.2024 12:03
RUSZA REKRUTACJA W POLKOWICKIM ŻŁOBKU

W najbliższą środę, 15 maja w Żłobku Miejskim ,,Krasnal'' startuje rekrutacja dla nowych dzieci.

13.05.2024 11:59
ŚWIĘTO PODOPIECZNYCH ŚWIĘTEGO FLORIANA

10 maja głogowska jednostka Państwowej Straży Pożarnej obchodziła Międzynarodowy Dzień Strażaka. Podczas uroczystości oficjalne oddano do użytku nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy, oraz wręczono awanse.

13.05.2024 11:38
PIELĘGNIARKI SĄ NAJBLIŻEJ PACJENTA

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji przedstawicielki tych dwóch grup zawodowych w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych usłyszały podziękowania i życzenia, a miłym dodatkiem były pachnące upominki.

13.05.2024 11:33
REMIS CENNIEJSZY DLA CHROBREGO

Żadna z drużyn nie chciała przegrać, to i żadna nie podejmowała większego ryzyka w pierwszych minutach, a nawet połowie, kiedy to na Wita Stwosza kibice zobaczyli raptem dwie ciekawe ofensywne akcje. Jedną z nich Szymon Bartlewicz zamienił na bramkę i dał prowadzenie Chrobremu. Po przerwie sytuacji dogodnych do zdobycie gola mieliśmy... dwa razy więcej. Jedną wykorzystali goście i skończyło się remisem, z którego bardziej cieszyli się pomarańczowo-czarni.

13.05.2024 11:13