Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 4 kwietnia 2025 06:48
Reklama

Ostatnie pożegnanie duchownego

W wieku 87 lat odszedł ksiądz Prałat Ludwik Kośmidek , honorowy obywatel Polkowic, działacz społeczny, wielki fan piłki nożnej.
Kliknij aby odtworzyć

Ks. Ludwik Kośmidek urodził się 27 lipca1933 r. w Brzyskach k. Jasła. W 1945 r. przyjechał z rodzicami na Dolny Śląsk. W Radkowie ukończył szkołę podstawową, następnie prywatne gimnazjum jezuitów w Ścinawce Średniej. Po ukończeniu szkoły poligraficznej w Nowej Rudzie rozpoczął pracę w drukarni we Wrocławiu. W 1954 r. wstąpił do wrocławskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie otrzymał 21 czerwca 1959 r. z rąk abp. Bolesława Kominka.

Pracował na parafiach w Oleśnicy (do 1963 r.), w Miliczu (1963-64), Wrocławiu (1964-66), Gostkowie (1966-79) i Lubomierzu (do 1984 r.) Tutaj obchodził 25-lecie swoich święceń kapłańskich. W tym samym roku został przeniesiony do Polkowic, gdzie pracował jako proboszcz i dziekan dekanatu Polkowice do 2006 r. W roku 2006 przeszedł na emeryturę, pozostając na tej samej parafii.

Na ile pozwalał mu na to wiek oraz stan zdrowia, brał udział w świętach kościelnych i nabożeństwach. Do końca życia bardzo sprawny intelektualnie, niedomagał prawie wyłącznie w sensie fizycznych możliwości ciała. Przez lata bardzo związał się z Polkowicami, wielu z nas nie wyobraża sobie parafii św. Michała bez tego duszpasterza.

– Dla wielu pokoleń polkowiczan ksiądz Ludwik był przykładem pokory, cierpliwości i pobożności. Był symbolem tego miasta, honorowym obywatelem Polkowic, przyjacielem i wychowawcą młodzieży – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

źródło: www.polkowice.eu


Podziel się
Oceń

bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ktoś z polkowicTreść komentarza: Jak burmistrz mógłby umorzyć im dług, skoro to są poniekąd nasze pieniądze? Zrobili źle to niech ponoszą konsekwencje swoich czynów !Data dodania komentarza: 19.03.2025, 14:46Źródło komentarza: CO DALEJ Z KOSZYKÓWKĄ W POLKOWICACH?Autor komentarza: GrażynaTreść komentarza: Gdzie można kupić książkę" Słodko przez Świat"Data dodania komentarza: 18.03.2025, 12:17Źródło komentarza: „SŁODKO PRZEZ ŚWIAT” – PREMIERA KSIĄŻKI GŁOGOWSKICH NAUCZYCIELEKAutor komentarza: Zainteresowany życiem powiatuTreść komentarza: Może wypowie się Pan poseł... ,.Data dodania komentarza: 12.03.2025, 20:28Źródło komentarza: Kiedy Głogów otrzyma pełne środki na naprawę po powodzi?Autor komentarza: JarekTreść komentarza: Proszę Pana jazda po chodniku jest karalne ,bank tam był i nie wiedzieć dlaczego nikt nie mówił że chodniki jest prywatny ,Policja w tym wypadku nie jest władna tylko zarządca drogi i władza miasta to jest zwykła samowolaData dodania komentarza: 11.03.2025, 18:20Źródło komentarza: SAMOWOLKA CZY ZGODNE Z PRAWEM?Autor komentarza: TttTreść komentarza: Niestety przykro mi się zgodzić z argumentacją Pana Zbigniewa ponieważ jeśli jeśli to jest chodnik czy ten ciąg komunikacyjny to jazda wzdłuż chodnika, po którym poruszają się piesi jest niedozwolona i zagrożona mandatem 1500pln.Data dodania komentarza: 10.03.2025, 14:37Źródło komentarza: SAMOWOLKA CZY ZGODNE Z PRAWEM?Autor komentarza: CasiTreść komentarza: Tak. Prawo energetyczne zobowiązuje do stosowania urządzeń pozwalających na rozliczanie energii wg zużyć, gdy ich STOSOWANIE jest TECHNICZNIE MOŻLIWE i OPŁACALNE. Te pierwszy warunek w przypadku podzielników jest w praktyce nie do spełnienia, gdyż dane o emisjach ciepła przez podzielniki w realnych budynkach z natury nie reprezentują faktycznych zużyć. Rozliczenia oparte na falszywych danych wejsciowych sa fałaszywe, a prawie w każdym budynku opodzielnikowanym wystepują opłaty oczywiście absurdalne. Natomiast opłacalność poprawnie oszacowana przybiera wartości ujemne. By to ukryć i "przepchnąć" podzielniki zakłada się zyski "energooszczednośc" z ich stosowania na poziomie 20% (na podst. zmanipulowanego uzasadnienia) oraz koszty pomijające obsługę administracyjno-biurową, koszty sporów (w tym sądowych) i inne, co umożliwia wprowadzanie w błąd co do opłacalności.Data dodania komentarza: 10.03.2025, 13:57Źródło komentarza: EKSPERT KRYTYKUJE POMYSŁ SPÓŁDZIELNI
Reklama
Reklama