Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 10 października 2024 13:16

KGHM Chrobry przegrywa w 2.kolejce Ligi Europejskiej z MOL Tatabanya 25-30

Ciężka walka KGHM Chrobry o pierwszą wygraną w europejskich pucharach. Głogowianie mieli swoje szanse, ale byli nieskuteczni. Wynik przez chwilę "trzymał" Dereviankin, łapiąc rzuty Węgrów po kontrach. Trudno jednak wygrać, kiedy koledzy nie trafiają do siatki (z wyjątkiem Tilte i Orpika).
Kliknij aby odtworzyć

Pierwsze minuty wyrównane. Głogowianie mogli odskoczyć na dwa trafienia, ale Styrcz psuje kontrę. Goście są bardziej konkretni i z 4-3 (7.minuta) wyciągają na 4-7 (12.minuta). Dwie "setki" marnuje Skiba. Dereviankin broni dwie kontry i goście mają tylko +3 (18.min.). Świetne wejście Orpika - trzy trafienia i strata topnieje, ale mylą się Matuszak i Zieniewicz (świetnie interweniuje w bramce węgierskiej Szekely). Błędy tego ostatniego Tatabanya zamienia na bramki i do przerwy Węgrzy wygrywają 16-11.

Kiepski początek drugiej połowy. Przyjezdni dwa razy i jest 18-11. Głogowianie pasywnie w obronie i rywale trafiają z dystansu (Ancsin i Gyori). Dereviankin z Tilte meczu nie wygrają 12-20 (36.minuta).

Kiedy wydawało się, że może być już tylko gorzej gospodarze odżyli. Celnie Zieniewicz i Dadej, goście obok bramki i jest 19-25 (47.min.).

Niemoc Węgrów 22-27 (Paterek w 55.minucie) tylko chwilowa. Straty udało się zmniejszyć, ale punktów z tego nie było. MOL Tatabanya KC wygrywa z KGHM Chrobry 30-25. Brawa za walkę do końca.