Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 19 kwietnia 2025 16:44
Reklama Zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocy życzy poseł Kropiwnicki

Burze, śnieg i 18 stopni. Przygotuj się na pogodową loterię w najbliższych dniach

„Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”. Sprawdzamy, czy znane wszystkim przysłowie powie prawdę o najbliższych dniach. Prognozuje się skrajne zmiany pogody, dlatego szczególną czujność powinni zachować m.in. kierowcy. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.
Burze, śnieg i 18 stopni. Przygotuj się na pogodową loterię w najbliższych dniach

Przynamniej do czwartku, bo według prognoz IMGW wietrzna i zimna aura będzie towarzyszyć nam prawie do końca tygodnia. W tych dniach możemy spodziewać się opadów śniegu, burz i zachmurzenia. Pogoda poprawi się dopiero pod koniec tygodnia.

Środa i czwartek nie 

W te dni warto wziąć ze sobą parasol. Na terenie całego kraju pojawią się opady śniegu, które zamienią się w deszcz. Duże zachmurzenie i wiatr nie uprzyjemnią spacerów. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 6 - 7 st. C. w północnej części Polski. Nocą warto zachować szczególną ostrożność za kierownicą, ponieważ pojawi się do trzech stopni mrozu, m.in. w: Białymstoku, Lublinie, Krakowie. W okolicach Kielc nawet -6 st. C. Może być ślisko.

Pod koniec tygodnia więcej wiosny

Na ten moment chyba wszyscy czekamy. Według IMGW, pomimo pochmurnego tygodnia, w piątek i dni weekendowe możemy spodziewać się znacznej poprawy pogody. Prognozuje się, że temperatura w kraju oscylować będzie w granicach 10 - 18 st. C. w ciągu dnia. Ustąpią wiatry, niebo rozchmurzy się i pokaże się słońce. W nocy również utrzymają się temperatury dodatnie. Jak prognozuje IMGW w pogodzie długoterminowej, średnia temperatura w kwietniu ma być niższa niż w poprzednich latach. Pojawi się również znacznie więcej opadów. Warto wobec tego wstrzymać się ze zmianą garderoby na letnią. Pod ręką lepiej mieć również zawsze parasol.

 

News4Media, fot. iStock


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 15°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wladek54Treść komentarza: Szkoda , że mnie tam nie było.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 17:04Źródło komentarza: JABŁONIE OZDOBIŁY SKWER PRZY MOK-uAutor komentarza: kibicTreść komentarza: może młodego bramkarza wpuści bo grzeje ławę cały czas a jest MEGA dobrym bramkarzem i innym młodych chłopaków, którzy zasługują jak nic na granie a nie tylko punkty i punkty. Młody chce i walczy a stary tylko chodzi po boisku i ręce rozkłada. Wyników ze starymi nie ma to młodych dać grać, skoro bramkarz nic nie zdziałał to czemu młodemu nie dać wejść!!Data dodania komentarza: 16.04.2025, 14:37Źródło komentarza: NOWY TRENER W GÓRNIKU POLKOWICEAutor komentarza: JajcarzTreść komentarza: Jaja takie że człowiek który chciał zablokować finansowanie mkxebuzacjit w trakcie remontu aquaparku został jego prezesem.Data dodania komentarza: 15.04.2025, 19:39Źródło komentarza: NOWY AQUAPARK - ZMIANY I ATRAKCJEAutor komentarza: SekretarzTreść komentarza: Panie Obywatelu, audyt wykonano na zlecenie Gminy a nie Kuratorium Oświatowy. Audut to analiza ponoszonych kosztów przez gminę w 3 szkołach. Wykazano wydatki ponoszone we wszystkich szkołach, zawarto dużo uwag co do wydatkowania oraz wskazówki do podjęcia oszczędzania. Czy radni podchodzą do tego racjonalnie - wątpliwe, bo już zgadzają się na kolejne generowanie kosztów wykazanych przez audyt. Stponiowe wygaszanie to inne rozwiązanie niż likwidacja czy filia bez przyszłości. Bo wygaszanie daje nadzieję na zmiany demograficzne, a te potrafią zaskoczyć.Data dodania komentarza: 8.04.2025, 19:06Źródło komentarza: Czy szkoła w Wilkowie zniknie? Rodzice mówią „nie”Autor komentarza: Piotr RozynekTreść komentarza: Dlaczego piszesz jako obywatel ?Wstydzisz się sam siebie ? Masz DZIECI czy też może przeliczaszje na złotówki.Data dodania komentarza: 8.04.2025, 17:23Źródło komentarza: Czy szkoła w Wilkowie zniknie? Rodzice mówią „nie”Autor komentarza: AnonimTreść komentarza: No to Gośka poleciała po bandzie. A taka miła była a tu się okazało że kręci na bokuData dodania komentarza: 8.04.2025, 14:40Źródło komentarza: „1,9 MILIONA WYDANO ZA MOIMI PLECAMI” - PREZES KGHM BC POLKOWICE O ZAMIESZANIU FINANSOWYM
Reklama
Reklama