Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Gmina Grębocice inwestuje w szkolną infrastrukturę sportową

DOBRY ROK DLA SZKOŁY W RZECZYCY

Zgodnie z przekonaniem wójta Romana Jabłońskiego, że inwestycje w dzieci i edukację gminną to inwestycje w rozwój i przyszłość, całej gminy, w Rzeczycy – po kompleksowej przebudowie szkolnej hali sportowej, przyszła kolej na nowe boisko sportowe. Oba projekty pochłonęły łącznie blisko 9 mln zł i służą wszystkim mieszkańcom, bo jak mówi stare porzekadło: „Sport to zdrowie”, a zdrowie to kolejny priorytet w gminie Grębocice.
Kliknij aby odtworzyć

- Bardzo cieszymy się z tego, że mamy tak wspaniały obiekt, na którym możemy rozwijać naszą sprawność fizyczną. Bardzo cieszymy się ze współpracy z panem wójtem oraz Radą Gminy Grębocice, która sukcesywnie wspiera nasze działania. Cieszymy się z rozwoju tej infrastruktury, no bo to służy przede wszystkim naszym uczniom, najmłodszym mieszkańcom, którzy mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, swoich pasji - mówi Katarzyna Czajkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy. 

Ten rok był niezwykle udanym rokiem. Na początku roku oddaliśmy halę sportową, która służy szkole, ale również i mieszkańcom. Obecnie znajdujemy się na boisku szkolnym., które zostało zrealizowane na potrzeby Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, ale jak inne szkolne obiekty sportowe, służyć ma również mieszkańcom

- podkreśla wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński.

Zresztą nie ukrywam, że tam, gdzie jest szkoła, tam jest zupełnie inny rozwój, a miejscowość nabiera innego charakteru. Dlatego cieszę się bardzo, że ten obiekt powstał

- dodaje. 

Pierwsze sportowe wydarzenie na nowym boisku już się odbyło. To mecz miejscowej drużyny Piast Rzeczyca z Łagoszovią Łagoszów, który choć zakończył się wynikiem 5:0 dla gospodarzy, to finalnie nie wypadł najlepiej - przede wszystkim za sprawą zachowania kibiców.

Jak poinformował wczoraj (10.06.) dyrektor biura DZPN w Legnicy Zygmunt Kogut, na podstawie sprawozdania sędziego, w zwi8ązku z incydentami użycia materiałów pirotechnicznych, na Klub Piast Rzeczyca nałożona została kara finansowa. 

W ciągu ostatniego półtora roku, od kiedy jestem dyrektorem, było to pierwsze takie zdarzenie dotyczące tego klubu, więc tym razem kara nie jest wysoka. Następne będzie już recydywą i będzie wyższa 

- mówi Zygmunt Król, ale w ogóle, to nie pierwsza kara finansowa dla Piasta Rzeczyca w tym sezonie. Warto więc zadbać, by "fanatycy Rzeczycy" powściągnęli emocje, zwłaszcza że przed Piastem bardzo ważny mecz z Białołęką, bo oba zespoły mają szansę na wejście do klasy okręgowej. Mecz w sobotę (13.06.) na boisku w Rzeczycy.

Wiem dobrze, że tutaj jest dobra wola pani dyrektor, która podpisała porozumienie z Piastem. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz!  Że jest to obiekt szkolny i że obowiązują tu także zasady, które dotyczą obiektów sportowych. Nie może być tutaj wulgaryzmów, nie może być alkoholu. Powinniśmy to uszanować!

- podkreśla Roman Jabłoński.

Jestem przekonany, że ta współpraca zawsze się będzie układała, bo mieszkańcy Rzeczycy czekali prawdopodobnie wiele lat na tego typu obiekty

- dodaje, że mieszkańcy mogą korzystać zarówno z boiska, jak i nowej hali sportowej także dzięki otwartości dyrekcji szkoły. 

Cieszę się bardzo, że jest duże zrozumienie pani dyrektor do tej chęci, do tej inicjatywy. Mam nadzieję, że wiele, wiele ciekawych imprez w Rzeczycy będziemy mogli oglądać i w nich uczestniczyć 

- zaznacza wójt.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Andrzej 12.06.2026 07:25
PS Bardzom ciekaw ilu jeszcze pracowników oświaty odejdzie ze szkoły nadzorowanej przez przemiłą Panią dyrektor. To podobno nowy zwyczaj w Rzeczycy.

Mieszkaniec 12.06.2026 07:21
Chłopaki zorganizowali pierwszy mecz na dużą skale, ten mecz zjednoczył wszystkie wioski dookoła. Dajcie im pole manewru do dalszych działań tego chce społeczność.

Andrzej 12.06.2026 07:13
Bardzo ciekawe. Szkoda, że mieszkańcy nie podzielają zdania wójta i Pani dyrektor.

x 11.06.2026 20:55
Tyle tych artykułów jaka to pani d jest wspaniała, że za niedługo chyba sam zacznę w to wierzyć… kłamstwo powtarzane tysiąc razy w końcu staje się prawdą co?

1 11.06.2026 16:23
Boisko w Grebocicach również jest na terenie szkoły, podczas meczu właśnie z Piastem Rzeczyca był alkohol, race, race i jeszcze race, wyzwiska. Była obecna policja która nie potrafiła zapanować nad kibicami. Obecny był również wójt jak i inni blisko związani z gminą i co, i nic. Po meczu zdemolowane toalety itd A tutaj wielkie halo bo parę rac było na pierwszym meczu Piasta na boisku w Rzeczycy, dziwne byłoby gdyby rac zabrakło.

Temperatura: 14°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Naiwniak Treść komentarza: Nauczony doświadczeniem zapytam grzecznie: A inwestor o tym wie? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 16:49 Źródło komentarza: DUŻY INWESTOR PLANUJE ULOKOWAĆ SIĘ POD GŁOGOWEM Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Narodowość? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 17:13 Źródło komentarza: Stracił panowanie nad autem i uderzył w rurociąg i Autor komentarza: Karolina Treść komentarza: Dobrze że nie zabił innych Data dodania komentarza: 20.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: Kotowiczanka Treść komentarza: "Warto było czekać na te...czasy". To wspaniała wiadomość dla mieszkańców Kotowic. Możemy się spodziewać licznych odwiedzin. Bardzo zły stan tej drogi działał odstraszająco. Dziękuję za tę decyzję. .. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 21:01 Źródło komentarza: Remont drogi Leszkowice–Kotowice. Powiat wyda ponad milion złotych Autor komentarza: Dan Treść komentarza: Jak motocyklista mógł stanąć w płomieniach po uderzeniu w barierkę i wyladowaniu w rowie? Przytwierdził się do tego motoru? Dym było widać już z daleka jadąc po S3. Dużo aut stawało i próbowało gasić tym co mieli w autach zanim przyjechały służby. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 20:33 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek motocyklisty pod Polkowicami Autor komentarza: JCTJ Treść komentarza: Przecież LSSE od 1 stycznia 2027 nie będzie mogło oferować inwestorom takich zniżek, jak dotychczas. Koniec balu, panno Lalu. Tylko nie wszyscy to dostrzegają. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 23:59 Źródło komentarza: STARA POCZTA I DEMAGOGIA
Reklama
Reklama