Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 3 kwietnia 2025 12:48
Reklama
Chce odszkodowania dla ofiar wypadków na głogowskim rondzie.

Skarga na twórców głogowskiego ronda!

13 lutego 2025 r. do Rady Miejskiej w Głogowie wpłynęła anonimowa skarga skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Skarżący domaga się powołania komisji do zbadania uprawnień projektowych twórców ronda oraz utworzenia funduszu odszkodowawczego dla ofiar wypadków drogowych na tym obiekcie.
Skarga na twórców głogowskiego ronda!

13 lutego 2025 r. do Rady Miejskiej w Głogowie wpłynęła skarga skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Skarżący domaga się powołania komisji do zbadania uprawnień projektowych twórców ronda oraz utworzenia funduszu odszkodowawczego dla ofiar wypadków drogowych na tym obiekcie.

W uzasadnieniu skargi podniesiono:

  1. Niebezpieczną infrastrukturę drogową – Rondo w Głogowie, największe w Europie, stanowi zagrożenie dla uczestników ruchu.
  2. Odpowiedzialność projektantów – Wskazano, że osoby odpowiedzialne za projekt mogły nie posiadać wymaganych uprawnień.
  3. Wysoką liczbę wypadków – Wiele osób doznało poważnych obrażeń, a wypłacane odszkodowania są niewystarczające.
  4. Konieczność utworzenia funduszu odszkodowawczego – Skarżący postuluje zobowiązanie GDDKiA do jego utworzenia.

Komisja Skarg Wniosków i Petycji Rady Miejskiej uznała skargę za bezzasadną, argumentując, że:

  • Prezydent Głogowa nie wydał aktu administracyjnego, który mógłby być zaskarżony.
  • Rondo znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 12, a jego zarządcą jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
  • Osoby odpowiedzialne za projekt nie żyją od ponad 20 lat, a ewentualne roszczenia cywilne uległy przedawnieniu.
  • Nie przedstawiono dowodów na dużą liczbę wypadków.

W konsekwencji Komisja Skarg Wniosk6w i Petycji Rady Miejskiej uznała, że skarga nie podlega jej kompetencjom i powinna zostać odrzucona zgodnie z przepisami prawa administracyjnego. Jutro (13 marca) na Sesji Nadzwyczajnej radni podejmować będą uchwałę w sprawie przekazania skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. we Wrocławiu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 16°C Miasto: Głogów

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ktoś z polkowicTreść komentarza: Jak burmistrz mógłby umorzyć im dług, skoro to są poniekąd nasze pieniądze? Zrobili źle to niech ponoszą konsekwencje swoich czynów !Data dodania komentarza: 19.03.2025, 14:46Źródło komentarza: CO DALEJ Z KOSZYKÓWKĄ W POLKOWICACH?Autor komentarza: GrażynaTreść komentarza: Gdzie można kupić książkę" Słodko przez Świat"Data dodania komentarza: 18.03.2025, 12:17Źródło komentarza: „SŁODKO PRZEZ ŚWIAT” – PREMIERA KSIĄŻKI GŁOGOWSKICH NAUCZYCIELEKAutor komentarza: Zainteresowany życiem powiatuTreść komentarza: Może wypowie się Pan poseł... ,.Data dodania komentarza: 12.03.2025, 20:28Źródło komentarza: Kiedy Głogów otrzyma pełne środki na naprawę po powodzi?Autor komentarza: JarekTreść komentarza: Proszę Pana jazda po chodniku jest karalne ,bank tam był i nie wiedzieć dlaczego nikt nie mówił że chodniki jest prywatny ,Policja w tym wypadku nie jest władna tylko zarządca drogi i władza miasta to jest zwykła samowolaData dodania komentarza: 11.03.2025, 18:20Źródło komentarza: SAMOWOLKA CZY ZGODNE Z PRAWEM?Autor komentarza: TttTreść komentarza: Niestety przykro mi się zgodzić z argumentacją Pana Zbigniewa ponieważ jeśli jeśli to jest chodnik czy ten ciąg komunikacyjny to jazda wzdłuż chodnika, po którym poruszają się piesi jest niedozwolona i zagrożona mandatem 1500pln.Data dodania komentarza: 10.03.2025, 14:37Źródło komentarza: SAMOWOLKA CZY ZGODNE Z PRAWEM?Autor komentarza: CasiTreść komentarza: Tak. Prawo energetyczne zobowiązuje do stosowania urządzeń pozwalających na rozliczanie energii wg zużyć, gdy ich STOSOWANIE jest TECHNICZNIE MOŻLIWE i OPŁACALNE. Te pierwszy warunek w przypadku podzielników jest w praktyce nie do spełnienia, gdyż dane o emisjach ciepła przez podzielniki w realnych budynkach z natury nie reprezentują faktycznych zużyć. Rozliczenia oparte na falszywych danych wejsciowych sa fałaszywe, a prawie w każdym budynku opodzielnikowanym wystepują opłaty oczywiście absurdalne. Natomiast opłacalność poprawnie oszacowana przybiera wartości ujemne. By to ukryć i "przepchnąć" podzielniki zakłada się zyski "energooszczednośc" z ich stosowania na poziomie 20% (na podst. zmanipulowanego uzasadnienia) oraz koszty pomijające obsługę administracyjno-biurową, koszty sporów (w tym sądowych) i inne, co umożliwia wprowadzanie w błąd co do opłacalności.Data dodania komentarza: 10.03.2025, 13:57Źródło komentarza: EKSPERT KRYTYKUJE POMYSŁ SPÓŁDZIELNI
Reklama
Reklama